Yılbaşı Ev Eğlenceleri

695

Yılbaşı gecesinde dışarıda olmayı sevmeyen ya da ekonomik kaynaklı sebeplerden ötürü dışarıdaki yapılan eğlencelere katılım sağlayamayan aileler evlerinde yaptıkları eğlencelerle o gecenin ölümsüz olmasını sağlıyorlar.

Evinizde oynayabileceğiniz, biraz güleceğiniz, kimi zaman hırs yapacağınız oyunları sizler için araştırarak listeledik. Yılbaşı ev eğlenceleri arasından bir ya da daha fazlasını tercih ederek hemen keyifli bir gece geçirmeye başlayabilirsiniz.

Yılbaşı Ev Eğlenceleri

Tabu ve Tabu XLTabu ve Tabu XL

Yasak kelimelerin söylenmemesi gerektiği üzerine kurulu olan oyunda eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Tabu, XL versiyonuna göre daha kolay şekilde karşımıza çıkmaktadır. XL versiyonunda kutudan bir de kukla çıkmaktadır. Bu kuklayla birlikte sizden istenen yetenekleri göstermeniz gerekiyor. Böylece eğlenceli anlar sizi bekleyecek. Ancak hem Tabu oyununun, hem de Tabu XL oyununun sadece bir yılbaşı eğlencesi olduğunu unutmayın, böylece hırsınıza yenik düşmezsiniz.

Jenga Plus

Jenga Plus

Denge ve sabır gerektiren oyunlar arasında yer alan Jenga Plus oyunu ile bloklardan bir denge düzlemi oluşturmaya çalışmanız gerekiyor. Ancak burada nefes alırken bile dikkatli olmanız lazım. Aksi halde yaptığınız kule her an bozulmalar yaşayabilir. Oyunun başlangıcı her ne kadar sakin gibi dursa da, zirveye doğru ilerlemeye başladığınız zaman ciddi anlamda sıkıntılarla karşı karşıya kalacaksınız. Rakibinizle göz göze geldiğinizde o gözlere teslim olursanız ne yazık ki kaybedersiniz. Tamamen Jenga Plus oyununa odaklanmanız gerektiğini asla unutmayın.

TombalaTombala

Yılbaşı gecesi yapılabilecek ev eğlenceleri başlığını açtığımızda hepinizin aklına gelen en başta tabi ki tombala oyunu olmuştur. Anneannelerimiz, hatta onların da annelerinden itibaren gelen bir geleneksel oyun olan tombala ile eğlenceli yılbaşı gecesi sizi bekliyor. Hırs ve stratejik düşünmenin yanı sıra büyük oranda şansa ihtiyaç duyacağını tombala oyununda çinkoları yapmaya hazır mısınız? Oyun içinde size verilen kartonun üzerinde numaralar yazmaktadır. Keseden çekilen rakamların aynısı eğer sizde de varsa bu pulları kartonunuzun ilgili sayısının üzerine koyuyorsunuz. 1. Sırayı tamamladığınız zaman 1. Çinko oluyor. Aynı işlemi diğer 3 sıra için de yapmanız gerekiyor. Tüm sıralar pullarla kaplanınca Tombala diyerek oyunu kazanıyorsunuz. Böylece tombala nasıl oynanır sorusuna da yanıt vermiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir