Tatilde Gidilebilecek Sınır Ülkeleri

266

Bayram tatilinin yaklaşmasıyla insanlar gidebilecek yerler arayışına girmeye başladılar. 9 gün sürecek olan tatil, ülkenin gündemi dolayısıyla yıllık izinlerini kullanamayan pek çok memur için bir fırsata dönüştü. Bayram tatilinin uzun süreli olması yurt içi tatilinden çok yurt dışı tatilini akıllara getirdi. İşte bu nedenle imkanı olanlar için gidilebilecek yerleri sıralamak istedik.

Tatil İçin Nereyi Tercih Etmeliyim?

Tatilde farklı ülkeler görmek, farklı ülkelerin kültürlerini tanımak için Türkiye’nin sınır ülkelerini tercih etmek, hem zamandan tasarruf etmek hem de para kaybınızın daha az olması açılarından önemli nedenlerdir.

Türkiye’nin sınır ülkelerinin hepsi hem yazları hem kışları her birinde lezzetleriyle olsun, kültürel miraslarıyla olsun gezilmeye değer pek çok yer var ama biz en görülesi yerleri sıralamak istedik.

Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Sofya tarihi ve kültürel mirasları açısından oldukça zengin. Yaz devam ediyorken Bulgaristan’ı tercih edecek olursanız sahilleriyle ünlü Varna şehrine uğramadan dönmeyin deriz.

Yunanistan, bizim kültürümüzle pek fazla ortak noktalara sahip olmasıyla bilinen, keyfine düşkün insanların vatandaşı olduğu çok güzel bir Ege ülkesi. Adaları ile ünlü Yunanistan görülmeye değer olduğu gibi başkenti Atina’ya da gitmişken uğramadan dönmeyin ve ucuz alışverişin tadını çıkarın.

Gürcistan komşusu olan bizlere 1 yıllık vizesiz seyahat imkanı sunuyor, üstelik yalnızca nüfus cüzdanımız ve 15 TL ile başkenti olan Tiflis’i ve en bilinen şehri olan Batum’u ziyaret edebiliyorsunuz.

Tatilde bol bol eğlenip gezmenizi dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir