Pokemon Go Çılgınlığı

281

Her çocuk için çizgi filmler vazgeçilmezdir ama 90lar nesli çocukları için ise çizgi filmlerin yeri bir başkaydı. Eskiden sokaklarda oynadığımız oyunların dışında sevdiğimiz çizgi filmlerin başlamasını beklemekle geçerdi zamanımız.

Casper, Şirinler, Scooby Doo, Tom ve Jerry, Jetgiller, Taş Devri, He Man, Red Kit, Temel Reis, Ninja Kaplumbağalar gibi çizgi filmleri heyecanla beklerdi 90lar nesli çocukları ama içlerinde öyle bir çizgi film vardı ki onun başladığı saatte sokakta tek bir çocuk dahi kalmazdı: Pokemon…

Pokemon bir Japon oyun yapımcısı tarafından ilk kez 1999 yılında hayatımıza giren hayali canlıları konu alan bir anime dizisiydi. Yalnızca televizyonda çizgi dizi olarak yayınlanmakla kalmayıp, oyun kartlarıyla da hayatımızda yer edinmişti Pokemon, gerek tasolar gerekse oyun kartları ile oynanan, amacın güçlü ve zayıf yönlerine göre Pokemonunun rakibin Pokemonunu yenmesi olan oyun o dönem çocuklarının yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı.

Efsane Geri Döndü: Pokemon Go

Bir çocuğun kendini Pokemon zannedip balkonundan uçacağını sanarak atlaması ile ülkemizde Pokemon yayından kalkmıştır ve 90larda çocukluk yaşayan pek çok çocuk bu çocuğa büyük bir kızgınlık duydu.

Yıllar yıllar sonra içimizdeki Pokemon aşkı yarım kalan bu neslin çocukları sevindirecek haberin gelmesi milyonları sokağa döktü. Artırılmış gerçeklikle tasarlanmış Pokemon Go oyunu etrafımızda her yerin Pokemon sarmasını, telefon ekranlarımızdan Pokemon yakalamamızı sağladı. Aman Pokemonlara kendinizi fazla kaptırıp kaza yapmamaya dikkat edin. İyi eğlenceler.

1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir