Numaralı Yüzücü (Deniz) Gözlüğü Nedir?

533

Görme bozukluğu çoğu insanda rastlanan bir durumdur. Numaralı gözlük kullanımı veya kontak lens kullanımı ile bu sorun giderilmektedir. Kontak lensler öz güven ve güzel görünüm sağlama açısından tercih edilse de, bazılarımızın gözü kontak lensi kabul etmez ve gözlük tercih etmek zorunda kalırız. Kontak lens de dikkatli kullanılması gerektiği için çok tercih edilmez. Belirli bir yaş aralığına göz doktorları kontak lens kullanımına müsaade etmezler.

Numaralı yüzücü (deniz) gözlüğü

Numaralı yüzücü (deniz) gözlüğü

Yaz aylarında denize girerken görme bozukluğundan dolayı pek keyif alamıyoruz. Numaralı gözlüğümüzü çıkartıp denize girdiğimizde görüntüde bozulma, bulanıklık ve benzeri durumları yaşamamız, denizin tadını çıkarmamıza sınırlama getiriyor. Özellikle denizin dibindeki güzellikleri görememek. Kontak lens kullanıyorsak, suya girmemiz mümkün değil, gözümüzden çıkabilir ve bulup kullanmamız söz konusu değildir. Kontak lens kullanırken temizliğine dikkat etmemiz çok önemlidir. Yüzücü (deniz) gözlüğü kullandığımızda ise içine su alma ihtimali yüksek oluyor. Bu durumda gözünüzün mikrop kapma durumu söz konusu, eğer çok kaliteli değil ise. Kaliteli olan deniz gözlükleri, gözümüze tam oturuyor, su geçirmiyor olsa da fiyatları oldukça pahalı.

NUMARALI YÜZÜCÜ (DENİZ) GÖZLÜĞÜ

Numaralı deniz gözlükleri kullanışlı ve oldukça rahat. Göz derecenize uygun camlar ile yapılmış deniz gözlüklerinin numaralı gözlük ve kontak lenslerden farkı yok. Fakat yine de kullanmadan önce göz doktorunuza danışmanızı öneririm.

NUMARALI YÜZÜCÜ GÖZLÜĞÜNÜ KENDİM YAPABİLİR MİYİM?

Numaralı deniz gözlüklerinin orjinalleri ne yazık ki pahalı. Su sporları ile ilgileniyor, deniz de vakit geçirmeyi seviyor ve bunu sık yapıyorsanız, orjinal almanızı öneririm.

Gözlük derecenize uygun olan camlarınızı optikçiye götürüp, aldığınız orta kalitede deniz gözlüğüne uygun kestirip, yerleştirebilirsiniz. Slikon yardımı ile yapıştırıp yeterince kuruduktan sonra kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir