Niantic Bu Kez Harry Potter Oyunu Geliştirecek!

795

Harry Potter, tüm dünyada en çok okunan fantastik roman serilerinden bir tanesi ve günümüzde sinema sektöründe, bu evrenin yan kurgularına dair devam filmleri görmekteyiz.

Sinemada yükselişini sürdürmeye çalışan ve bitmeyecek bir evren yaratısı bulunan J. K. Rowling’in daha önce Pottermore ile RPG sistemine de adım attığını görmüştük. Ancak, RPG ve masaüstü oyunlardan daha fazla oynanabilecek bir mobil oyunun ilk adımları, Niantic işbirliği ile atılabilir. Harry Potter oyunu, Android ve iOS platformlarına 2018’in sonlarına doğru gelecek gibi görünüyor ve bu anlaşmanın detayları tamamı ile kesinleşti diyebiliriz. Daha önce, büyük bir sansasyon yaratan Pokemon Go oyununu geliştiren Niantic’in; Pokemon Go tarafındaki hataları yapmaması halinde, Harry Potter oyunu mobil sistemlerde Pokemon Go’dan çok daha büyük bir sansasyona yol açabilir…

Harry Potter Oyunu

Harry Potter Oyunu

Pokemon Go ile adını duyuran Niantic; daha önce de fiziki dünyayı sanal evrene ilişkilendirecek pek çok projenin peşinde koşmaktaydı. Google işbirliği ile Ingress oyununu geliştiren ve bu oyunun sistematiğini temel alarak Pokemon Go’yu duyuran bu şirketin; şimdilerde Harry Potter’ın oyununu da bu sistemi temel alarak oluşturabileceği görüşünü hemen her otorite paylaşıyor.

Harry Potter Oyunu Nasıl Oynanacak?

Warner Brothers ve Portkey Games işbirliği ile kurgulanıp düzenlenecek oyunun isminin, Harry Potter Wizards Unite AR olması bekleniyor. Bunun yanında, oyunun sistemi; Pokemon Go ve Ingress ile epey büyük benzerlikler taşıyacak ve yine sanal dünyadaki karakterimizi geliştirmek için somut dünyadan veriler almaya çalışacağız. Muhtemelen Google maps ile ilişkilendirilecek ancak bu kez ses verilerini kullanarak oluşturulacak olan Harry Potter Wizards Unite AR, Niantic’in yeniden büyük bir yükseliş yakalamasına vesile olabilir.

Pokemon Go Gibi Başarısız Olur mu?

Niantic’in geliştirdiği Pokemon Go, bilindiği gibi Türkiye’de ve dahilinde pek çok ülkede hala açılabilmiş değil zira yapımcı Niantic, oyundaki bugların önüne geçmenin bir yolunu bulamadı ve oyundaki bugları keşfeden pek çok hile yapımcısı; Pokemon Go’yu tabiri caizse yerle yeksan etti. Eskisi kadar rağbet görmeyen bir oyun olan Pokemon Go’dan epey deneyimli olan Niantic’in, bu kez Harry Potter oyunu için alacağı yüksek güvenlik önlemlerinin olduğu aşikar.

Harry Potter Wizards Unite AR Ne Zaman Çıkacak?

Harry Potter oyunu için kesin bir tarih yok ancak Niantic’ten gelen sızıntılara göre, Harry Potter Wizards Unite AR’ın 2018’in sonlarına yaklaşırken çıkarılacağı belirtiliyor.

Sizce, Niantic’in bu projesi tutacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir