• Anasayfa
  • Genel
  • Mavi Balina Oyunu İnsanları Nasıl Öldürüyor

Mavi Balina Oyunu İnsanları Nasıl Öldürüyor

436

Son zamanlarda hemen herkesi tehdit eden, özellikle de çocuklara yönelen tehlikeli bir oyun var; Mavi Balina. Mavi Balina oyunu dünyanın hemen her yerinde ki çocukların ölümüne neden olan bir oyun. Peki tam olarak nedir bu Mavi Balina oyunu ve Mavi Balina Oyunu İnsanları Nasıl Öldürüyor?

Mavi Balina oyununu herhangi bir yerden indirebileceğiniz bir site ya da platform yok. Zaten böyle bir oyunun satışı da yok. Oyunu oynamak isteyen bir Rus Chat grubunun yöneticisine başvuru yapıyor. Yönetici başvuran kişiye bir link gönderiyor. Bu link ile beraber oyunu oynamak isteyen kişinin bilgisayarına bir virüs de eklenmiş oluyor. Kişisel bilgisayarda ki tüm bilgileri ele geçiren hack grubu, bu bilgileri kullanarak karşıda ki kişiye 50 görev veriyor.50 gün boyunca 50 görev veren oyunda her gün görevler daha da zorlaşıyor. Oyunculardan tehlikeli şeyler yapması isteniyor.

50. ve son görevde ise oyunculardan intihar etmesi isteniyor. Oyun sadece geçen sene 130 gencin ölümüne neden oldu. Bu nedenle Rus polisi bu ekibi hala yakalamaya çalışıyor. Gençleri ölüme ikna etmek için psikolojik baskı yapan bu grup, kızların fiziki olarak yetersiz olduğunu empoze ederken, erkek çocuklardan da karakter olarak yetersiz olduğunu empoze ediyor.

Oyunun adı ise karaya vuran balinalardan geliyor. Balinaların neden karaya vurduğu hala çözülemediği ve karaya vuran balinaların neredeyse hiç birinin kurtulamadığı bilgisi oyuna metaforik bir isim vermiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir