• Anasayfa
  • Genel
  • iPhone İçin En İyi Hatırlatıcı Uygulamaları

iPhone İçin En İyi Hatırlatıcı Uygulamaları

320

Ajandalar, özellikle klasikçiler için biçilmiş kaftan olabiliyorlar ancak günümüzde defter ve kalem ile işlerini organize eden pek az insan kaldığını belirtebiliriz. Bakıldığında, akıllı cihazların da hayatımıza girişi ile akıllı cihazlarla senkronize halde hatırlatıcı uygulamaları devredeler ve çoğu zaman insanlar, ajandalar yerine bunları tercih ediyorlar. Bugünkü yazımızda, iPhone için en iyi hatırlatıcı uygulamaları hakkında bilgiler sunacağız.

Bu hatırlatıcı uygulamaları, genelde hem daha az yer kapladığından hem de her sene sürekli değiştirilmeyip bir kez satın alındığından ya da ücretsiz kullanıldığından tercih ediliyorlar; elbette bir diğer önemli etken de, hatırlatıcı uygulamalarının pek çok cihazla senkronize halde işletilmesi. Yani, iPhone’unuzda eklediğiniz bir görevi, masaüstündeki aynı uygulamada entegreli bir biçimde görebilmeniz mümkün oluyor. Bu sayede, hem görevleri unutmuyor hem de her yerde rahatça organize olabiliyorsunuz.

Sıralamamız, kesinlikle en iyiden en kötüye ya da en kötüden en iyiye gitmiyor; yaptığımız sıralama tamamıyla karışık ve aşağıdaki hatırlatıcı uygulamaların hepsi alanında en iyi olarak biliniyor. Siz de, ihtiyacınıza yönelik olarak aşağıdaki uygulamalardan birini seçebilirsiniz.

Timepage by Moleskine

Timepage by Moleskine

Timepage by Moleskine

Moleskine markasını, ajanda kullanmaya bir zamanlar merak salmış herkes az ya da çok bilir. Dünyada, en fazla kullanılan ajandalardan bir tanesi olan Moleskine markasının “Timepage” adlı uygulaması, iPhone için en iyi hatırlatıcı uygulamaları arasında yer almayı kesinlikle hak ediyor. Baktığımızda, özellikle uygulamanın tasarımı muhteşem görünüyor ve burada gününüzü organize etmek tarafınızı kesinlikle oldukça hoşnut tutacaktır.

Organize etmeyi bir zevk haline dönüştürmek için, Timepage uygulamasını iPhone cihazınız için bir defalığına alabilir ve ömür boyu kullanabilirsiniz. Ek olarak, Mac cihazlarında bulunan uygulama ile iPhone uygulamasının senkronize bir biçimde çalıştığını da bilmekteyiz.

Uygulamanın fiyatı, 17,99 TL olarak belirlenmiş.

Todoist

Todoist

Todoist

Todoist, Getting Things Done felsefesine göre dizayn edilmiş bir hatırlatıcı uygulaması ve iPhone üzerinde pek çok insan bu uygulamayı tercih edebiliyor. Uygulamanın en büyük tercih sebepleri arasında, Todoist’in hemen her platformda olan uygulamaları bulunuyor. Bildiğiniz gibi, iOS üzerindeki hatırlatıcı uygulamalarının çoğunun Mac cihazlar için entegreli çalıştığını görebiliyoruz; ancak Todoist; Web, Windows, Android ve daha pek çok işletim sisteminde rahat bir biçimde çalışabiliyor ve senkronize kısmı kesinlikle çok başarılı.

Todoist’te; gününüzü oldukça iyi bir biçimde organize edebilir ve GTD felsefesi ile yaşayabilirsiniz. Tema seçenekleri ve daha pek çok avantajı ile Todoist’in başlangıç için kusursuz bir uygulama olduğu aşikar.

Uygulamanın aylık premium üye fiyatlandırması var, ancak promo kodlar eşliğinde, birkaç aylığına ücretsiz premium özelliklerinden faydalanabilmeniz mümkün. Ek olarak, karma sisteminde merdiven çıktıkça, sizlere üç aylık premium kodlar da geliyor ve bu kodlarla da üyeliğinizi uzatabilmeniz mümkün görünüyor.

Things 3

Things 3

Things 3

Things, yıllardır güncellenmeyi bekleyen bir aplikasyon olarak tüm zamanların en iyi tasarımı ile nihayet karşımıza çıktı ve iPhone için en iyi hatırlatıcı uygulamaları arasında yerini aldı. Değişen tasarımının yanında, Things 2’ye dair bütün eksikliklerini Things 3 serisinde gidermeyi başaran bu uygulamanın gününüzü ve hayatınızı organize etmek için biçilmiş kaftan olduğu aşikar. Ücretli bir uygulama olsa da; Things 3’ün Apple Design Awards’ta ödül aldığını ve bunun yanında kesinlikle bir hatırlatıcı için her şeyi düşündüğünü belirtelim.

Bugün, yarın ve gelecek için bütün yapacaklarınızı Things’te toplayın. Bir Cultured Code yapımı olan Things 3 için sadece bir defalığına, 9.99 Dolar ödemeniz gerekiyor.

Google Keep

Google Keep

Google Keep

iPhone için en iyi hatırlatıcı uygulamaları arasında, elbette sade tasarımı ve ücretsiz oluşu ile Google Keep de yer alıyor. Çok detaylı ve profesyonel bir uygulama olmasa da; alışveriş listenizi ve benzeri listeleri hazırlamak için Google Keep’in kesinlikle biçilmiş kaftan, hafif bir uygulama olduğunu belirtebiliyoruz. Post-it biçimindeki göstergelerinin de oldukça iyi düşünüldüğü belirtilebilir.

Etrafınızdakilerle paylaşabileceğiniz notlarınız, hatırlatmalarınız ve dahası için Google Keep; en iyi ücretsiz hatırlatıcı uygulamalarından bir tanesi ve bütün cihazlarla senkronize şekilde çalıştırılabiliyor.

Omnifocus 2

Omnifocus 2

Omnifocus 2

O, pek çok insana göre iPhone ve Mac cihazlarınız için kullanabileceğiniz en iyi ve en güçlü hatırlatıcı aplikasyonlarından bir tanesi… Omnifocus, özellikle klasörleme ve pek çok özelliği ile bir hatırlatıcı uygulamasından beklediğinizden çok daha fazlasını sizlere verebilen ve profesyoneller için geliştirilmiş bir aplikasyon. Kullanması oldukça karışık bir uygulama olan Omnifocus’un belki de onlarca kullanım videosu var ve bu uygulamayı farklı biçimlerde kullanabiliyorsunuz.

Profesyonel bir biçimde hayatınızı organize etmek istiyorsanız, Omnifocus’u deneyebilirsiniz ancak fiyatının diğer uygulamalara nazaran epey yüksek olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Omnifocus, unvanını hak eden bir fiyatla, 100 lira ve üzerinde Türkiye’de satışa sunuluyor. App Store üzerinden iki hafta boyunca uygulamayı ücretsiz denemeniz ise mümkün.

Sonuç

Yukarıdaki uygulamalardan herhangi birini seçerek, çok rahat bir biçimde hayatınızı organize edebilirsiniz. Bizler, sizin için iPhone için en iyi hatırlatıcı uygulamaları hakkında ufak bir sıralama yaptık; siz de, ihtiyacınıza göre yukarıdaki aplikasyonlardan birini, rahatça kullanabilir ve akıllı cihazınızda faydalı birtakım işler gerçekleştirebilirsiniz.

Görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir