İnterneti Olmayana Devlet Desteği

272

İnternet artık hayatımızın her alanına girdi. O kadar ki artık internetten yapılmayan bir iş yok, yaşamın her alanına sızdı. Artık üniversite kayıtlarından, sabıka kaydına, borç ödemeden, eve yemek siparişine kadar aklınıza gelebilecek her alanda internet kullanılıyor. Bu nedenle internet olmayan ev biraz yalın ve sade kalıyor. İnternetin elektrik ve su kadar gerekli olduğu bu dönemde devlet, herkesin evine internet ulaşsın diye yeni bir destek programı yapıyor.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamada toplamda 2 milyon aileye bu desteğin verileceği açıklandı. Destek verilecek olan ailelerin hem gelir düzeyine bakılacak, hem de eğitim durumuna bakılacak. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan bu uygulamaya Türk Telekom da destek veriyor. Türk Telekom, bu uygulama kapsamında internet alan ailelerden 30 TL indirimli internet vereceğini duyurdu. Türk Telekom bu indirimi sadece 24 aylık taahhüt karşılığında vereceğini de duyurdu. Yani kullanıcılar bu interneti almış olduğu zaman 24 ay boyunca kullanmaya devam etmeli. 24 aydan daha kısa sürede aboneliğin iptal edilmesi durumunda yapılan indirimlerin toplamının cezai bedel olarak alacağı biliniyor.

Peki, bu uygulama nasıl bir internet paketini kapsıyor? Öncelikle alınan internet paketi kotalı olacak. 20 GB kotalı olarak verilen internetin hızı ise en fazla 4 Mbps olacak. Kullanıcılar bu paket için aylık sadece 15 TL ödeyecek. Bu kampanyadan faydalanmanın temel şartı ise, internet alınan eve daha önce hiç internet bağlatılmamış olması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir