İnternet Bağlantısı Neden Kopar?

772

Günümüzde çok yaygın şekilde kullanılan internet ağ bağlantılarıyla ilgili en çok ve sık yaşanan internet kopmasına kullanıcılar ve servis sağlayıcılar sebep olabilmektedir. Gelin hep birlikte bu internet bağlantısı kopmaların sebeplerini maddeler halinde inceleyelim:

İnternet bağlantısı neden kopar

İnternet bağlantısı neden kopar

Sorununuz modem kaynaklı olabilir.

– Başka bir modem ile internetinize bağlanmaya çalışınız. Eğer bu şekilde sorununuz düzelirse modeminizin garantisi var ise garantiye verip tamir edilmesini isteyiniz. Eğer garantisi yoksa yeni bir modem alınız.

– Voltaj düşmesi nedeniyle modem beslemelerinde sıkıntılar yaşanabilir. Bu sorunu UPS (Güç Kaynağı) ile giderebilirsiniz.

– Bilgisayarınıza bulaşmış olan bir virüs internetinizin kopmasına neden olabilir. Bunu anlamak için başka bir bilgisayar ile deneyiniz. Eğer bu şekilde sorun düzelirse bilgisayarınıza format atmanız gerekebilir.

– Sorun kullandığınız internet firması ile ilgili de olabilir. İnternet hızınız internet paketiniz kapsamında 8 mbps ise firma size 4 mbps veriyor olabilir ve bu müşteri hizmeleri ile görüşülerek giderilebilir.

– Switch’lerinizde problem olabilir.

– İnternet ağınızın temelini oluşturmakta olan kablolarınızda oksitlenme meydana gelmiş olabilir. Veya kablolarda kopma yıpranma bir yere sıkışma meydana gelmiş olabilir bu da internet bağlantınızın kopmasına sebep olabilecek bir problem olarak sayılabilir.

Bu yazımızda internet bağlantınızın sebep olabileceği aklımıza gelen tüm problemleri sıralamaya çalıştık, tabiiki bunlardan başka bir çok neden muhakkak vardır. Bir rehber sayılabilecek bu yazımızdan faydalanarak ve bu yolları izleyerek internet bağlantınızdaki problemleri giderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir