İnstagram’da Takipçi Arttırma Yolları

250

Sosyal medyada takipçi sayısını arttırmak, hemen her sosyal medya kullanıcısının istediği önemli bir nokta. Fakat bunlardan çok azı başarılı olabiliyor. Peki İnstagram takipçilerinin sayısını arttırmanın bir yolu var mı? Yapacağınız birkaç mantıklı hareket ile siz de aslında kolayca takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Üstelik herhangi bir harcama yapmadan, hile yapmadan ya da takipçi satın almaya gerek kalmadan.

Sosyal medyada, özellikle de İnstagram platformunda hashtagler oldukça önemli yer tutuyor. Her İnstagram kullanıcısı bir paylaşım içerisinde en fazla 30 hashtag kullanabiliyor. Fakat bir paylaşımda bu kadar hashtag yapmak mantıklı değil. Yapmış olduğunuz hashtagler 10’u geçmemeli. Ve hashtaglerin paylaşımla ilgili olmaları çok önemlidir. Bu gelen kullanıcıların kalıcı olmasını sağlayacaktır. Örneğin güzel bir sevgili fotoğrafı paylaşmış olduğunuzda #love, #woman, #kissme, #lovestory gibi hashtagler kullanılabilir. Alakasız hashtaglerle gelen kullanıcıların genelde %90’ı takibi geri bırakır.

Bir diğeride önemli alakalı ve düzenli paylaşımlar. Kullanıcılar bir sayfayı ya da kişiyi takip ettiklerinde onlardan düzenli paylaşımlar yapmalarını beklerler. Bu alanda gerekli beklentiyi karşılayamıyorsanız kullanıcılar takibi geri bırakacaktır. Hatta bu paylaşımları düzenli aralıklarda yapabilirseniz daha makbul olacaktır.

Bir diğer önemli nokta ise paylaşımlarda etkili filtrelerin kullanılmasıdır. Her ne kadar İnstagram’ın kendi filtreleri olsa da onları herkes kullanabildiği için çok bir fark yaratmıyor. Ama ekstra fotoğraf düzenleyen uygulamaları kullanıyorsanız, paylaşımlarınız daha farklı duracaktır. Sadece bunlara dikkat etmeniz bile zaman içerisinde kullanıcı sayınızı oldukça arttıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir