Facebook’tan Yemek Siparişi Dönemi

376

Sosyal Medya alanında bir dev olan Facebook, sürekli yeni özellikleri ile kullanıcılarını taze tutuyor. Sürekli yeni özellik çıkaran Facebook bu defa da Facebook üzerinden yemek siparişi dönemine başlıyor. Henüz Facebook’tan yemek siparişi uygulaması özelliği aktif değil, yakın zamanda hayata başlayacak.

Facebook’tan yemek siparişi

Facebook’tan yemek siparişi

Artık Facebook üzerinden arkadaşlarınızın hangi mekanlarda yemek yediğini, bu mekanlara nasıl yorum yaptığını, memnun kalıp kalmadığını görebileceksiniz. Hatta verilen puanları da görüp, yine Facebook üzerinden sipariş verebilecek, ödeme yapabileceksiniz. Sosyal medya adına yapılan bütün farklı kategorileri kendisinde birleştirmeyi amaçlayan Facebook, bu durum ile kullanıcılarını memnun edecek mi, ya da bu özellik yaygın olarak kullanılacak mı bunu ilerleyen zamanda göreceğiz.

Facebook’tan yemek siparişi

Bu yeni özellik için Facebook’un anlaşmış olduğu, hali hazırda birkaç büyük Fast Food şirketi var. Fakat anlaşma yapılan restoran ve mekanlar arasında Türkiye’de olan bir işletme yok. Yani bu özellik ilk başladığında sadece belirli yerler için hizmet verebilir. Bu belirli yerler şuan için sadece ABD olarak görülüyor. Yani Türkiye’de uygulanmaya başlaması biraz daha zaman alabilir.

Henüz eklenmeyen bu özellik için Facebook’un birkaç yemek sitesi ile anlaştığı da yapılan açıklamalar arasında. Delivery.com, ChowNow.com, Eatstreet.com gibi siteler anlaşma yapılan siteler arasında. Facebook’un amacının dışına çıktığını söyleyen kullanıcılar her ne kadar fazla olsa da, Facebook bu kadar hızlı gelişmesini bu gibi yenilik ve özelliklere borçlu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir