Ev Eşyası Seçimi: Dikkat Edilmesi Gerekenler

734

Evlilik sezonunun başlamasıyla pek çok çift tatlı düğün telaşları ile birlikte mutluluğa adım atarken bir yandan ev eşyası seçimi konusunda çokça strese maruz kalmakta ve bunun sonucunda yanlış kararlar verebilmektedirler.

Ev eşyası seçimi

Ev eşyası seçimi

Kimi çiftler ailelerin bu sürece dahil olmasından rahatsızlık duyduklarını, hatta bu durum nedeniyle birbirleriyle tartışma yaşadıklarını sıkça dile getirirler. Bu süreçte ailelerinizi üzmemeye gayret ederek, eşya seçimini sizin yapmanızın daha doğru olacağını açıklamanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

İlk olarak ihtiyaçlar için kategorilere ayrılmış şekilde bir liste yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Örneğin; mutfak eşyaları ihtiyaç listesi, banyo eşyaları ihtiyaç listesi, oturma odası eşyaları ihtiyaç listesi gibi.

Oturma Odasına Önem Verin

Bolca gezip her yerden fiyat almanız, hem mobilyalarınızın kalitesinde hem de ekonomik olarak uygun olanlarını seçebilmeniz için yararınıza olacaktır.

Bütçenizi zorlamak ilişkinizde problem yaşamanıza sebep olabilir. Evinizde mutlu, huzurlu vakit geçirmenizin her şeyden önemli olduğunu unutmayın. Evinizi güzelleştirmek isterken huzursuz bir ev ortamı yaratmak kimsenin yararına olmayacaktır.

Evinizde en çok vakit geçireceğiniz alanlara daha fazla bütçe ayırın. Örneğin oturma odası için daha fazla bütçe ayırın, yatak odasına daha az. Zamanınızın büyük kısmı oturma odasında geçeceği için gözünüze güzel görünmesi önemli. Koltuklarınızın ve yatağınızın konforlu olması gün içerisinde yaşadığınız stresin eve geldiğinizde atabilmenizde, özellikle yatağın ortopedik olması uykudan dinlenmiş bir şekilde uyanmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

Evli, yeni evli ve evlenme sürecindeki bütün çiftlerimize bir yastıkta huzurlu bir hayat diliyoruz. Herşey gönlünüzce olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir