• Anasayfa
  • Genel
  • DJI Meraklıları İçin Dronların Uçurulabileceği Drone Arena Açıyor

DJI Meraklıları İçin Dronların Uçurulabileceği Drone Arena Açıyor

283

Aramızdaki drone meraklıları artık dronelarını uçurmak için parklara veya diğer açık alanlara gitmek zorunda değil artık drone arena var – tabi eğer Kore’de yaşıyorlarsa.

Şimdiye kadar drone meraklıları parklara, açık alanlara veya çok geniş hangarlara dronelarını uçurmak için gidiyorlardı. Drone hayranları arasından şanslı olanlarsa boş stadyumlarda drone’larını uçurma keyfine erişebiliyorlardı. Şimdilerde bu durumun değiştiğini söyleyebiliriz – en azından Kore’de bu değişimin bir başlangıç adımı atıldı demek mümkün.

Dji Drone Arena

Dji Drone

DJI isimli Drone üreticisi Yongin Güney Kore’de bu ayın sonlarına doğru bir drone arenası açacağını duyurdu. 1395 metre karelik alanda LED aydınlatmalı yarış yolu bulunacak. Ayrıca drone’lar için bakım istasyonları, güvenlik ağları ve doğrudan drone bakış açısından görünümü yansıtmak için ekranlar da bulunacak.

DJI Arena drone konusunda yeni olanlara havada yapılabilecek hareketleri öğrenmeleri için bir fırsat yaratırken bir yandan da tecrübeli drone kullanıcılarına kanatlarını kullanabilecekleri bir yer imkanı sunuyor.

Drone işi ciddi bir iş sektörü olmaya doğru ilerliyor, yarış turnuvalarında ödül olarak verilen rakamlar 7 haneli rakamlar olmaya başladılar. İş yönünde ise Amazon yakında droneları teslimat yapmak amaçlı kullanmaya başlamayı planlıyor. Gelecekte drone’lar için böylesi arenaların tüm ülkelerde açılması ise onu televizyonlarda izleyeceğimiz bir spor dalına dahi dönüştürebilir. Bu aletlerin gelecekte hem iş sektöründe hem de eğlence sektöründe kalıcı bir yer edineceklerine hemen hemen kesin gözüyle bakılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir