Buz Devri: Büyük Çarpışma

264

Buz Devri serisi büyük küçük herkesin severek izlediği, şimdilerde sinemalarda serinin 5. si ile izleyicilerle buluşan 3D animasyon filmlerinden oluşmaktadır.

Buz Devri ilk olarak 2002 yılında yapımı tamamlanmış ve sinemalarda yerini almıştır.

Buz Devri Serisi

Havaların soğuyup buz devrinin başlamasıyla hayvanların soğuktan korunmak amacıyla güneye göçlerini ele alan devam filmi kategorisinde olan bu serinin ilk filmi böyle başlamaktadır. Güneye göç etmek istemeyen, kuzeye doğru yol alan mamut olan Manfred, yollarının bir şekilde kesişmesiyle tembel hayvan Sid ve Kaplan Diego ile birlikte bir maceraya başlamaktadırlar.

Serinin ikinci filmi Buz Devri2: Erime Başlıyor. Bu filmde Buz Devri’nin sonuna gelinmekte, bir vadide yaşayan hayvanlar erimeye başlayan sular dolayısıyla sel felaketiyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Su baskınından kaçmaya çalışan birinci filmdeki karakterler Manfred kendi türünden kimseyle karşılaşamamış ve mamut soyunun tükendiğini sanırken hiç beklemediği bir anda mamut Ellie ile tanışmaktadır. Ellie kendisinin mamut olduğunu kabul etmemektedir. Ellie ve kardeşleri sandığı iki karakterin de Manfred ve arkadaşlarına katılması ile su baskınından kaçmaya birlikte devam etmektedirler.

Buz Devri 3: Dinozorların Şafağı’nda serinin ikincisinde yolları kesişen iki mamut bebek beklemektedir.

Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor filminde alelade bir gemi yapan karakterler, çeşitli tehlikeler içinde macera yaşamaya başlarlar.

Gelelim serinin 5. filmi Büyük Çarpışma’ya! Buz Devri hayranlarının merakla beklediği film şimdi sinemalarda. İyi seyirler sayın seyirciler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir