Behzat Ç. Beklemeye Devam

740

Uzun süredir heyecanla beklenen Behzat Ç. senaristi Emrah Serbes’in yaptığı kazadan sonra beklenmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Behzat Ç.

Behzat Ç. Saçma sapan konuşma la.

2010 yılının Eylül ayında yayınlanmaya başlayan ‘Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi’, Emrah Serbes’in yine aynı ismi taşıyan romanından esinlenerek ekranlarda  boy göstermeye başlamıştı ve kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Dizide başrol olan Erdal Beşikçioğlu Behzat Ç. ‘yi yani sevenlerinin tabiriyle ‘Behzat Amirim’i canlandırdı ve herkesin sevgisini kazandı.

Behzat Ç. 80li yılların ortalarında Polis Akademisi’nden mezun olmuş ve cinayet büroda çalışmaktadır. Görevi esnasında pek çok ceza aldığı için başkomiser olarak kalmış, daha fazla yükselememiştir. Ekibinde Harun, Hayalet, Akbaba, Eda, Emre ve Cevdet isimli ve lakaplı polisler olan Behzat Ç. , bu ekiple iş birliği içerisinde Ankara’da meydana gelen cinayet olaylarını çözmeye çalışmaktadır.

Yeniden Behzat Ç. demiştik;

Ülke sorunlarının her birini her bölümde ayrı ayrı işleyen Behzat Ç. bu sefer ‘Behzat Ç. İmamların Öcü’ adıyla sevenleri ile buluşacak. Senaryosu Ercan Mehmet Erdem ve Emrah Serbes iş birliği ile tasarlanacak olan dizide Behzat Ç.’yi canlandıran Erdal Beşikçioğlu ve Akbaba lakaplı Berkan Şal rol alacakları kesin olan isimlerden olmakla birlikte dizinin yönetmenliğini Serdar Akar’ın yapacağı bilinenler arasında. Dizide Komiser Harun olarak bilinen Fatih Artman, Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı Ekşi Elmalar filminin çekimlerinde olduğu için dizide yer alıp almayacağı belli değilken, dizinin Hayalet’i İnanç Konukçu’dan da bir açıklama gelmediği için yine dizide yer alıp almadığı bilinmeyen oyunculardan.
2017’de sevenlerine kavuşması beklenen diziyi heyecanla bekliyoruz.

Derken dizinin senaryosunu yazan Emrah Serbes’in yaptığı trafik kazası ve sonrasında çıkan haberlere bakarsak sonra şuan için dizinin başlamasını beklemek boş bir beklenti olacaktır.

‘Behzat Ç. İmamların Öcü’ değilde şimdilik biz yeni ismini ‘Behzat Ç. Beklemeye devam’ koyduk.

Bizim tahminimize göre, tabii birazda gerçekçi olursak bu işin sonu Emrah Serbes için pek sağlıklı gözükmüyor, o yüzden dizinin yeniden başlaması çok zor. Ancak yinede belli olmaz.

Bu sayfayı elimizden geldiği kadar yeni gelişmelere göre güncelleyip toparlayacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir